Lekka i szybka strona internetowa dla apartamentów na wynajem

Autorski projekt w którym powstała ultralekka i szybka strona internetowa dla apartamentów na wynajem pozwolił ich właścicielowi na otwarcie nowych kanałów sprzedaży i wzrost ilości rezerwacji.

Od pomysłu do wdrożenia

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego posiadanie własnej strony internetowej w branży hotelarskiej jest kluczowe dla sukcesu. Opiszę jakie korzyści przynosi posiadanie profesjonalnej witryny oraz jakie kroki należy podjąć, aby zbudować stronę internetową, która nie tylko przyciągnie uwagę potencjalnych klientów, ale także pozwoli na efektywne pozycjonowanie w sieci. Gotowi na podróż w świat wynajmu apartamentów w erze cyfrowej? Poznaj projekt w którym powstała lekka i szybka strona internetowa dla apartamentów na wynajem. Rozpocznijmy!

Internet stał się głównym źródłem wyszukiwania informacji, dlatego biznes w branży hotelarskiej, w tym wynajmu apartamentów, musi być obecny online, aby przyciągnąć uwagę klientów. Podczas planowania wyjazdu, turyści przeszukują internet w poszukiwaniu cen, opinii, opisów i zdjęć miejsc, w których zamierzają się zatrzymać. Dlatego istotne jest, aby zaprezentować swój biznes w najlepszy możliwy sposób, dbając o każdy detal.

To właśnie z tego powodu właściciel Apartamentów Blisko Słońca zdecydował się na stworzenie profesjonalnej strony internetowej, aby zaprezentować swój biznes w sposób, który przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

1. Pomysł strony internetowej dla apartamentów na wynajem

Oczekiwanie klienta było bardzo proste – stworzenie lekkiej i bardzo szybkiej strony internetowej dla apartamentów, na której nasz klient będzie mógł zaprezentować swoją ofertę w sposób unikatowy, inny od tego, który narzucają mu wielkie portale rezerwacyjne, gdzie każda oferta wygląda tak samo.

2. Pozostałe potrzeby

Na dalszym etapie rozmowy (zgodnie z naszym sposobem prowadzenia współpracy opisanym tutaj) ustaliliśmy, pozostałe oczekiwania klienta, którymi były m.in.:
– responsywność (wersja strony na różne urządzenia – komputery, telefony, tablety),
– połączenie z zewnętrznym systemem rezerwacyjnym,
– pomoc w wyborze i zakupie domeny i serwera oraz usług towarzyszących (m.in. certyfikat SSL),
– sposób uruchomienia strony,
– konfiguracja usług dodatkowych (poczta, profil Google)

Strona internetowa dla apartamentów

Wszystkie zdjęcia użyte na stronie apartamentów zostały zoptymalizowane dla przeglądarek – zajmują 25% początkowej wielkości przy zachowaniu tych samych parametrów

3. Decyzja

W roli przedsiębiorcy, warto mieć wsparcie dostawcy strony internetowej w procesie decyzyjnym, który wpływa na kluczowy aspekt działalności – jej obecność w internecie. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoliły nam na przygotowanie najbardziej optymalnych rozwiązań i zaprezentowanie ich naszemu klientowi. Oto kilka z nich:

3.1. WordPress czy autorski kod strony?

Strony internetowe oparte na platformie WordPress stanowią obecnie około 40% wszystkich dostępnych stron. To rozwiązanie, które zdobyło uznanie ze względu na swoją sprawdzoną wydajność i wygodę. Niemniej jednak, ze względu na dużą liczbę towarzyszących rozwiązań, takich jak wtyczki dostarczane przez zewnętrznych dostawców oraz gotowe elementy, które mogą obciążać stronę, postanowiliśmy podjąć inną ścieżkę – napisanie kodu strony od podstaw, pozbawionego zewnętrznych rozwiązań i dodatkowych obciążeń.

W swojej pracy kierujemy się najlepszymi praktykami dzięki czemu mamy pewność, że wszystko co napiszemy, będzie działać poprawnie i wydajnie. Odpowiadając za każdy aspekt kodu, jesteśmy pewni, że osiągamy optymalną wydajność i jakość, co przekłada się na lepsze doświadczenie użytkowników strony.

3.2. Elementy zewnętrzne

Jednym z wymagań zamawiającego było umożliwienie dokonania rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej. Biorąc pod uwagę, że obiekt jest dostępny do wynajmu również w zewnętrznych portalach (np. Booking), potrzebowaliśmy rozwiązania które zadba o uniknięcie zduplikowania rezerwacji oferowanych w różnych miejscach. Z pomocą przyszedł polski system rezerwacyjny, który pozwala zarządzać wszystkimi kanałami sprzedażowymi w jednym miejscu – Roomadmin.pl.

3.3. Czas ładowania elementów zewnętrznych

Mając na uwadze potrzebę wyeliminowania elementów które mogą spowalniać stronę, ograniczyliśmy wyświetlanie poszczególnych części witryny podczas pierwszego ładowania. Jednym z przykładów jest sam system rezerwacyjny, który w trakcie pierwszego ładowania pozostaje ukryty, a jego pojawienie się następuje po kliknięciu dobrze widocznych odnośników.

BliskoSlonca.com przycisk do rezerwacji

Przycisk do rezerwacji odsyła użytkownika do sekcji która staje się widoczna w tym samym momencie w którym użytkownik skorzysta z przycisku.

4. Współpraca

Po rozpoznaniu potrzeb zaoferowaliśmy pełny pakiet usług zaspokajający wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta. Współpraca została oparta o przejrzystą umowę wraz ze szczegółową specyfikacją prac do wykonania oraz projektem przyszłej strony internetowej. Po akceptacji wszystkich ustaleń, rozpoczęliśmy prace, które zaplanowaliśmy na 4 do 5 tygodni.

5. Zakup domeny i hostingu

Po wspólnych konsultacjach, zamawiający zdecydował się na zakup zaproponowanego przez nas rozwiązania (więcej na temat wyboru tych usług w serii artykułów „Wszystko co musisz wiedzieć na temat hostingu, domeny, serwera i pokrewnych usług„).

Po instalacji pierwszych plików na serwerze rozpoczęliśmy prace. Jedną z rzeczy z których nasi klienci są zadowoleni w największym stopniu jest fakt, że na czas budowania strony otrzymują od nas link do podglądu postępu prac. Dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić co dzieje się na budowanej stronie i na żywo zobaczyć czy uzgodnione rozwiązania wyglądają tak jak powinny. Takie rozwiązanie to też doskonała okazja do tego aby nasz klient mógł skonsultować swoje pomysły i uwagi na żywo, w trakcie trwania projektu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić około 70-80% czasu na wprowadzanie zmian w fazie testowania przed ostatecznym oddaniem projektu.

6. Koniec prac, testy i oddanie projektu.

Wykonanie strony zajęło 5 tygodni i dzięki podejściu które opisaliśmy w poprzednim akapicie czas potrzebny na wykonanie testów i wprowadzenie zgłoszonych zmian został znacząco zmniejszony.

Ostatnim elementem projektu była instalacja strony pod docelową domeną i udostępnienie jej adresu w komunikacji zewnętrznej zamawiającego.

Cieszymy się, że pomogliśmy w rozwoju marki Apartamenty Blisko Słońca a efekty naszej pracy widać na stronie internetowej.

Data publikacji:

O autorze:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Napisz

Zadzwoń

Scroll to Top