Elegancja i trwałość

Propozycja współpracy w zakresie tworzenia stron internetowych

Przygotowana przez Idealweb
dla Krusz-Bet Prefabrykacja
Kraków 10.11.2023

Wprowadzenie

Szanowni Państwo,
nazywam się Piotr Panek, specjalizuję się w budowie i utrzymaniu stron internetowych od 2015 roku, o czym więcej napiszę w sekcji o doświadczeniu. W tym miejscu chcę podziękować za umożliwienie mi przedstawienia oferty współpracy w zakresie zaprojektowania i zbudowania stron internetowych dla przedsięwzięć Państwa firmy. Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Doświadczenie i obszary specjalizacji

Od 2015 roku jestem związany z projektowaniem, budową oraz zarządzaniem stronami internetowymi. W tym czasie zdobyłem doświadczenie niezbędne do efektywnej realizacji projektów oraz współpracy z kontrahentami z różnych branż, dzięki czemu doskonale rozumiem potrzeby firm z którymi współpracuję. W tej sekcji prezentuję obszary i technologie w których pracuję.

Obsługa projektu od A do Z

Zapewniam pełne wsparcie od pomysłu do ukończenia projektu – wybór hostingu, domeny, pozostałe sprawy techniczne, projekt strony, wybór optymalnej technologii, budowa w pełni responsywnej i zoptymalizowanej pod kątem SEO strony internetowej, publikacja strony online, szkolenie z obsługi CMS oraz wsparcie po zakończeniu projektu.

Specjalizacja

Zdecydowaną większość projektów wykonuję z CMS WordPress z uwagi na jego dostępność i popularność. W samym CMS pracuję z motywem „Astra” – dzięki doskonałej znajomości tego systemu buduję rozbudowane strony a także landing page dla dynamicznych akcji marketingowych.

Technologie

W swojej pracy korzystam z CMS WordPress, pracuję także z CMS Sitefinity. Do efektywnej pracy z tymi systemami wykorzystuję wiedzę i doświadczenie z zakresu HTML, CSS, JavaScript, usług Google oraz dobrych praktyk wymaganych przez WCAG 2.1. (dostępność cyfrowa).

Wykonane projekty

Do tej pory miałem okazję współpracować z firmami m.in. z rynku high-tech, branży turystycznej czy branży wydarzeń muzycznych. Jednym z projektów było zbudowanie nowej strony dla apartamentów na wynajem o czym więcej piszę w tym artykule. Ostatnim projektem było zaprojektowanie nowej strony internetowej dla Fundacji muzycznej o czym więcej tutaj.

Referencje

Wystawione przez Fundację Pro Musica Viva za projekt nowej szaty graficznej oraz budowę nowej strony internetowej z systemem CMS WordPress

Odpowiedzi na pytania

Struktura i koszty konsultacji projektowych.

Wstępne konsultacje projektowe są wykonywane bezpłatnie. Obejmują one omówienie zakresu współpracy, Państwa potrzeb oraz oczekiwań. W odpowiedzi przygotowuję szkic projektu wraz z komentarzem i omówieniem wszelkich poruszonych zagadnień. Po uzyskaniu Państwa akceptacji do wykonania właściwego projektu przechodzę do jego wykonania. Taki projekt jest bezpłatny w sytuacji gdy podejmiemy współpracę. W przeciwnym wypadku koszt wykonania szczegółowego projektu wynosi 200 zł netto.

Procedura wprowadzania poprawek lub zmian w trakcie projektu.

Na czas realizacji projektu przesyłam link do stałego podglądu, tak aby mogli Państwo na żywo widzieć postępy prac. To również najlepszy moment na dzielenie się komentarzami i spostrzeżeniami, tak abym mógł wprowadzać poprawki i zmiany na bieżąco. Z doświadczenia wiem, że dzięki tej praktyce znacząco zmniejszamy czas na testy końcowe oraz poprawki po projekcie, ponieważ większość korekt jest już wprowadzona.

Plan działania w przypadku awarii lub problemów technicznych.

Państwa strona posiada zabezpieczenie w postaci automatycznej kopii zapasowej, wykonywanej w ustalonym interwale czasowym (najczęściej jest to kopia wykonywana co 24 godziny). Awarie i problemy techniczne są podzielone na dwie kategorie – krytyczne oraz średniego i niskiego zagrożenia. Czas reakcji w przypadku kategorii krytycznej wynosi od 1 do 12 godzin. W przypadku kategorii średniego i niskiego zagrożenia czas wynosi od 1 do 72 godzin.

Koszty związane z dodawaniem i aktualizacją treści na stronie po roku.

Koszt obsługi strony w zakresie nieprzewidzianym umową (w tym po jej wygaśnięciu) wynosi 50 zł netto za każdą godzinę pracy. Czas pracy jest przeze mnie raportowany w postaci tabeli MS Excel z wyszczególnieniem prac oraz przeznaczonych na nie godzin.

Czy oferują Państwo usługi optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek (SEO)?

Państwa strona jest budowana zgodnie z najlepszymi praktykami SEO oraz wymogami WCAG 2.1. Działania obejmują stosowanie wytycznych w zakresie stosowania rekomendowanej semantyki HTML tak aby strona była pozytywnie oceniana przez przeglądarki. Oprócz tego wprowadzam Państwa stronę do indeksu Google a także dbam o cross-linking wewnątrz strony (strona budowana jest w taki sposób, aby w treści znajdowały się odnośniki do innych materiałów dostępnych na Państwa stronie internetowej). Rekomendowane jest aby linki do budowanej strony znajdowały się na innych stronach internetowych w tym także tych, które Państwo posiadają. Jeśli wymagana jest systematyczna obsługa w zakresie SEO, doradzam w wyborze agencji która specjalizuje się w tej tematyce.

W jakiej technologii planujecie Państwo zrealizować naszą stronę internetową?
Czy zamierzacie korzystać z konkretnego frameworku w procesie projektowania?
Czy jest możliwość stworzenia systemu zarządzania treścią (CMS) i jakie są widełki cenowe tej usługi? Zależy nam na możliwości samodzielnego zarządzania zawartością strony.

Rekomenduję wykorzystanie CMS WordPress z wykorzystaniem motywu Astra. Stronę buduję z użyciem systemu Spectra. Elementy niestandardowe buduję samodzielnie z użyciem HTML, CSS oraz JavaScript. Ograniczam ilość instalowanych „wtyczek” ze względu na ich wpływ na bezpieczeństwo oraz wydajność strony. Wdrożenie CMS WordPress nie wpływa na wycenę projektu.
Oprócz szkolenia z obsługi strony które zapewniam, udostępniam bardzo szeroką bazę wiedzy dostarczoną przez twórców systemu Spectra. Poza tym, zapewniam wsparcie techniczne po wdrożeniu projektu.

Czy projektowana strona będzie w pełni responsywna, dostosowana do różnych rozdzielczości ekranów?

Tak, Państwa strona jest w pełni responsywna i dostosowana do różnych urządzeń. Zakres dostosowania obejmuje: telefony, tablety oraz monitory komputerów (szerokości ekranu: 1200px, 768px oraz 576px).

W jakiej formie dostarczycie Państwo projekt? Zależy nam na zakupie produktu z kompletnym zabezpieczeniem danych. Czy umieszczacie stronę na serwerze hostingowym wraz z konfiguracją?

Otrzymują Państwo gotowy produkt, gotowy do udostępnienia odbiorcom. Państwa stronę buduję na wskazanym serwerze pod wskazanym adresem. W sytuacji gdy zakup hostingu i domeny jest przed Państwem, doradzam w wyborze optymalnego rozwiązania. Po odbiorze projektu przekazuję pełne dane dostępowe do używanych systemów. Państwa strona oraz dane są zabezpieczone przez dostawcę rozwiązań hostingowych. Dostęp do CMS jest opatrzony loginem wraz z automatycznie generowanym silnym hasłem. Istnieje możliwość wprowadzenia weryfikacji dwuetapowej za pomocą Google Authenticator.

Czy jesteście w stanie wystawić fakturę oraz przygotować umowę regulującą naszą współpracę? Czy wystawienie faktury i podpisanie umowy nie stanowi dla Państwa problemu?

Tak, wystawiam fakturę za wykonaną pracę. Faktura VAT zostanie wystawiona za pomocą portalu Useme.
Tak, mogę przygotować umowę regulującą współpracę.

Dodatkowe pytania, kontakt

Dziękuję za poświęcony czas i zapoznanie się z moją ofertą. Mam nadzieję, że przedstawione propozycje przypadły Państwu do gustu i wzbudziły zainteresowanie. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek dodatkowe pytania, poniżej zostawiam dane swoje dane kontaktowe. Chętnie rozmawiam o możliwościach współpracy i chętnie podejmuję nowe wyzwania. Wierzę, że razem możemy stworzyć wyjątkowe strony internetowe dla Państwa firmy. Pozostaję do dyspozycji, Piotr Panek.

Telefon

+48 664 063 929

E-mail

biuro@idealweb.pl

Strona internetowa

www.idealweb.pl

Scroll to Top